Apelacja po przegranej sprawie z Joanną Najfeld
30 stycznia w Warszawie odbędzie się rozprawa odwoławcza od wyroku uniewinniającego Joannę Najfeld. Apelację wniosła Wanda Nowicka po przegranej w sądzie pierwszej instancji sprawie karnej. Obecna wicemarszałek Sejmu wytoczyła Joannie Najfeld proces o wypowiedziane w telewizyjnej dyskusji słowa: „Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji, więc pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”.
Sąd na podstawie zgromadzonych dowodów uznał, że stwierdzenie to jest zasadne i uwolnił publicystkę od zarzutów. Upublicznienie przez „Gościa Niedzielnego” uzasadnienia wyroku wywołało skandal, pojawiło się bowiem podejrzenie, że Nowicka, która właśnie objęła funkcję wicemarszałka Sejmu, może być nielegalną lobbystką na rzecz koncernów farmaceutycznych i firm zaangażowanych w przemysł aborcyjny.
Zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie zgłosiła Fundacja Pro. Prokuratura jednak odmówiła zajęcia się tą sprawą (szczegóły TUTAJ).
Wanda Nowicka, mimo że deklaruje niewinność, nie zdecydowała się odtajnić sprawy, która od początku, na jej wniosek, była utajniona. Utajniony - również z woli Nowickiej - będzie także przebieg rozprawy apelacyjnej.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.