Nad Jordanem, w miejscu chrztu Pana Jezusa liczni wierni lokalnych parafii oraz pielgrzymi ze świata uczestniczyli w Eucharystii w uroczystość Chrztu Pańskiego.
Tradycyjne sanktuarium chrztu Pana Jezusa zostało otwarte dla pielgrzymów i turystów 16 lipca ubiegłego roku. Od wojny arabsko-izraelskiej w 1967 r. miejsce chrztu było zaminowane i zamknięte.
Od 1985 r. wspólnoty chrześcijańskie mogły nawiedzać miejsce chrztu za specjalnym pozwoleniem władz wojskowych. W tym roku po raz pierwszy została zorganizowana katolicka pielgrzymka w liturgiczne święto Chrztu Pańskiego.
W Jerychu władze palestyńskie powitały franciszkańskiego Kustosza Ziemi Świętej. Stąd franciszkanie i przybyli wierni udali się nad Jordan. Po uroczystej procesji o. Pierbattista Pizzaballa OFM przewodniczył Mszy celebrowanej na brzegu przy wodach Jordanu. Wśród kilkudziesięciu koncelebransów był obecny kard. Giovanni Coppa.
Podczas Eucharystii nad Jordanem trójka dzieci z parafii w Jerychu, Jerozolimie i Nazarecie oraz jedna osoba dorosła z Galilei otrzymały sakrament Chrztu. We Mszy św. wzięli udział liczni parafianie z Judei, Galilei i Jafy oraz pielgrzymi z różnych stron świata.
Po Eucharystii wielu uczestników kontynuowało program peregrynacji, wchodząc na Górę Kuszenia, do prawosławnego klasztoru upamiętniającego czterdziestodniowy post Pana Jezusa. Ostatnim etapem pielgrzymki był kościół Dobrego Pasterza w Jerychu. Po odczytaniu ewangelii o Zacheuszu oraz wspólnej modlitwie o pokój w Ziemi Świętej uroczyste błogosławieństwo zakończyło oficjalny program pierwszej katolickiej peregrynacji nad wody Jordanu w Niedzielę Chrztu Pana Jezusa.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.