Abp Michalik i nuncjusz w Orszaku Trzech Króli

Przewodniczący KEP abp Józef Michalik i nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore będą honorowymi gośćmi Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy przejdzie ulicami Jarosławia 6 stycznia 2012 r. Podczas imprezy z koncertem kolęd wystąpi Eleni.

„Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna impreza, polegająca na przemarszu aktorów - dorosłych, młodzieży i dzieci, przebranych za trzech króli, dwór, wojsko, Świętą Rodzinę, aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym” – zapowiada archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec.

Przemarsz rozpocznie się w samo południe z trzech kościołów: Chrystusa Króla, Ojców Dominikanów i Miłosierdzia Bożego. Wszyscy spotkają się ok. 13.00 na Rynku, gdzie wystawione zostaną sceny jasełkowe.

Gośćmi honorowymi spotkania będą: nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore i metropolita przemyski abp Józef Michalik.

„Celem imprezy jest nie tylko uczczenie święta Trzech Króli, ale promocja polskiej tradycji i wartości chrześcijańskich, a jednocześnie wzmocnienie poczucia więzi pomiędzy mieszkańcami miasta i okolic” – wyjaśnia ks. Surowiec.

Do orszaku zostały włączone wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie oraz wspólnoty przy parafiach.

Na zakończenie odbędzie się wspólne dzielenie opłatkiem i koncert kolęd w wykonaniu Eleni.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama