Dar na święta

165 ton i 150 kg żywności trafi przed świętami do 48 tys. 772 osób – rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do 291 placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas.

W zbiórkę zaangażowanych było 8 tysięcy 642 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce.

Mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, herbata i słodycze: batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie, a nawet mak do ciast – to produkty, które znalazły się w koszach wystawionych w 1103 sklepach w całej Polsce. W zbiórkę zaangażowanych było ponad 8,6 tysiąca wolontariuszy Caritas, którzy zbierali żywność, by przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

I Ogólnopolska Zbiórka Żywności trwała dwa dni – 9 i 10 grudnia br. Wolontariusze stawili się w sklepach wielkich sieci i prywatnych. - Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały żywność. Cieszymy się, że tak wielu ludzi dobrej woli może dziś powiedzieć „Tak, POMAGAM!”, wspierając placówki i osoby objęte pomocą Caritas w całej Polsce. Dzięki Państwu i wolontariuszom oraz dobrej woli kierownictw sklepów, które zgodziły się na przeprowadzenie zbiórki, ponad 165 ton żywności trafi przed świętami do potrzebujących. Pracownicy PZC rozdadzą paczki żywnościowe i przygotują Wigilie dla bezdomnych i innych potrzebujących. Cieszymy się z wyniku akcji, zarówno z ilości pozyskanych artykułów, jak i z imponującej liczby wolontariuszy, którzy pomagali przy zbiórce – powiedział zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Marcin Brzeziński.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS, POMOC

Reklama

Reklama