Programy katolickiej telewizji EWTN Global Catholic Network można oglądać w Kijowie. Zostały one włączone do oferty telewizji kablowej Vola.
Programy katolickiej telewizji EWTN można oglądać w Kijowie. Nowy kanał otworzył 9 biskup kijowsko-żytomierski Piotr Malczuk. Za retransmisję odpowiadają oblaci Maryi Niepokalanej i siostry honoratki. Zostały one włączone do oferty telewizji kablowej Vola. Większość programów nadawana jest w oryginalnej wersji angielskiej. Rano i wieczorem są również dostępne tłumaczenia na język ukraiński.
EWTN Global Catholic Network sprzedaje programy telewizyjne i multimedialne do ponad 140 krajów i miejsc. Programy tej stacji docierają za pośrednictwem satelity i sieci telewizji kablowych do ponad 100 mln domów na całym świecie. Sieć ma 9 różnych kanałów telewizyjnych w kilku językach. Do koncernu należą też liczne stacje radiowe, w tym m.in. niezwykle popularne, satelitarne radio Sirius.
Założycielką EWTN jest matka Angelica z zakonu Ubogich Klarysek od Wieczystej Adoracji. Zaczynała w latach 60. ubiegłego wieku od pisania małych książeczek religijnych. Zakonnice same drukowały książeczki i rozprowadzały je po całym świecie. Wkrótce matka Angelica została poproszona o nagrywanie kaset wideo zawierających jej nauczania . W ten sposób w garażu domu zakonnego powstało pierwsze studio telewizyjne. Premierową audycję nadano z tego miejsca 15 sierpnia 1981 r.
W lutym b.r. Global Catholic Network przejął też dwutygodnik „National Catholic Register", jedno z najbardziej popularnych pism katolickich w USA, którego właścicielem od 1995 r. była wspólnota Legion Chrystusa.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.