Telewizja matki Angeliki na Ukrainie

Programy katolickiej telewizji EWTN Global Catholic Network można oglądać w Kijowie. Zostały one włączone do oferty telewizji kablowej Vola.

Programy katolickiej telewizji EWTN można oglądać w Kijowie. Nowy kanał otworzył 9   biskup kijowsko-żytomierski Piotr Malczuk. Za retransmisję odpowiadają oblaci Maryi Niepokalanej i siostry honoratki. Zostały one włączone do oferty telewizji kablowej Vola. Większość programów nadawana jest w oryginalnej wersji angielskiej. Rano i wieczorem są również dostępne tłumaczenia na język ukraiński.

EWTN Global Catholic Network sprzedaje programy telewizyjne i multimedialne do ponad 140 krajów i miejsc. Programy tej stacji docierają za pośrednictwem satelity i sieci telewizji kablowych do ponad 100 mln domów na całym świecie. Sieć ma 9 różnych kanałów telewizyjnych w kilku językach. Do koncernu należą też liczne stacje radiowe, w tym m.in. niezwykle popularne, satelitarne radio Sirius.

Założycielką EWTN jest matka Angelica z zakonu Ubogich Klarysek od Wieczystej Adoracji. Zaczynała w latach 60. ubiegłego wieku od pisania małych książeczek religijnych. Zakonnice same drukowały książeczki i rozprowadzały je po całym świecie. Wkrótce matka Angelica została poproszona o nagrywanie kaset wideo zawierających jej nauczania . W ten sposób w garażu domu zakonnego powstało pierwsze studio telewizyjne. Premierową audycję nadano z tego miejsca 15 sierpnia 1981 r.

W lutym b.r. Global Catholic Network  przejął też dwutygodnik „National Catholic Register", jedno z najbardziej popularnych pism katolickich w USA, którego właścicielem od 1995 r. była wspólnota Legion Chrystusa. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama