Nie ulegajcie złym wpływom

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk spotkał się w sobotę 10 grudnia ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z archidiecezji gnieźnieńskiej. Podczas tradycyjnego „opłatka” prosił młodych, by nie ulegali złym wpływom i pozostali wierni wartościom, w które wierzą.

„Bądźcie świadkami Chrystusa w swoich środowiskach: w szkole, w domu, wśród rówieśników. Nie ulegajcie złym podszeptom i chwilowym modom. Bądźcie sobą, tak jak był sobą bł. Jan Paweł II i jak on wymagajcie przede wszystkim od siebie” – mówił abp Kowalczyk.

Zachęcał również młodych do samodzielnego myślenia i „płynięcia pod prąd”. Jak mówił, nie brakuje dziś tendencyjnych i niesprawiedliwych opinii, także nt. Kościoła, które „uwarunkowane są politycznie i obliczone na zdobycie wyborczych głosów”. „Miejcie oczy otwarte, uszy wrażliwe i serca czyste. Nie dajcie się zwieść i omamić” – przestrzegał prymas.

Metropolita gnieźnieński przyznał również, że Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia to najpiękniejszy i najtrwalszy pomnik bł. Jana Pawła II. Wszystkie inne monumenty ze spiżu i kamienia wcześniej czy później ulegną upływającemu czasowi. Ten nie zniszczeje, bo zbudowany jest z ludzkich serc, a miłość nigdy nie umiera.

O odwagę i wierność wyznawanym wartościom apelował także obecny na spotkaniu ks. prałat Jan Drob – przewodniczący Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak mówił, dziś bardzo ważne jest to, by mieć prawe i uczciwe serce i nie wstydzić się Boga.

Kapłan podkreślił również, że stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zyskują coś więcej niż tylko pomoc finansową. „Jesteście wspólnotą zebraną wokół bł. Jana Pawła II, wokół Chrystusa. Nawiązane dziś przyjaźnie, zebrane doświadczenia są niezwykle cenne i zaowocują w przyszłości” – mówił ks. Drob.

W spotkaniu oprócz stypendystów uczestniczyli także ich rodzice oraz ks. Jacek Orlik, diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Dariusz Kowalczyk z Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Spotkanie rozpoczął montaż słowno-muzyczny o bł. Janie Pawle II przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Stypendyści złożyli także Prymasowi świąteczne życzenia, a później uczestniczyli w Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama