Kolejna rada miejska broni krzyża

Rada Miasta Przemyśla przyjęła na wczorajszej sesji wydali oświadczenie, w którym zdecydowanie protestują przeciwko możliwości usunięciu krzyża z sali sejmowej i innych miejsc publicznych.

W oświadczeniu radni przypominają, że „krzyż towarzyszy Polakom przez całą historię i nierozerwalnie związany jest z polską tożsamością, stając się czymś zdecydowanie większym niż tylko symbolem wiary chrześcijan (…) stając się symbolem tego, co w nim (narodzie – przyp. KAI) i jego historii najlepsze”.

„Nie rozumiemy dlaczego ktoś podnosi rękę na ten znak, tak ściśle związany z naszą ojczyzną. Chcieliśmy dać jasny sygnał, że jesteśmy temu przeciwni, tym bardziej, że plany ściągania krzyża miały wyjść poza salę sejmową” – mówi KAI Wiesław Morawski, wiceprzewodniczący rady i przewodniczący klubu radnych Regia Civitas, którzy są inicjatorami pisma.
W głosowaniu wzięło udział 21 spośród 23 radnych. 17 głosowało za przyjęciem oświadczenia, 4 wstrzymało się od głosu. Inicjatywę radnych popiera również prezydent Przemyśla, który pomysł uważa za bardzo dobry.

Przed kilkoma tygodniami pismo w obronie krzyża wystosowali również radni powiatu jarosławskiego. Podobne stanowisko zajęła też Rada Miasta Lublina.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRZYŻ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama