Rada Miasta Przemyśla przyjęła na wczorajszej sesji wydali oświadczenie, w którym zdecydowanie protestują przeciwko możliwości usunięciu krzyża z sali sejmowej i innych miejsc publicznych.
W oświadczeniu radni przypominają, że „krzyż towarzyszy Polakom przez całą historię i nierozerwalnie związany jest z polską tożsamością, stając się czymś zdecydowanie większym niż tylko symbolem wiary chrześcijan (…) stając się symbolem tego, co w nim (narodzie – przyp. KAI) i jego historii najlepsze”.
„Nie rozumiemy dlaczego ktoś podnosi rękę na ten znak, tak ściśle związany z naszą ojczyzną. Chcieliśmy dać jasny sygnał, że jesteśmy temu przeciwni, tym bardziej, że plany ściągania krzyża miały wyjść poza salę sejmową” – mówi KAI Wiesław Morawski, wiceprzewodniczący rady i przewodniczący klubu radnych Regia Civitas, którzy są inicjatorami pisma.
W głosowaniu wzięło udział 21 spośród 23 radnych. 17 głosowało za przyjęciem oświadczenia, 4 wstrzymało się od głosu. Inicjatywę radnych popiera również prezydent Przemyśla, który pomysł uważa za bardzo dobry.
Przed kilkoma tygodniami pismo w obronie krzyża wystosowali również radni powiatu jarosławskiego. Podobne stanowisko zajęła też Rada Miasta Lublina.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.