Do schronisk dla ubogich prowadzonych przez Caritas zaprosił abp Vincent Nichols brytyjskich ministrów i parlamentarzystów.
Przewodniczący konferencji episkopatu Anglii i Walii spotkał się wczoraj z członkami rządu, izb parlamentarnych i z pracownikami Caritas, by omówić kontrowersje i szukać wyjścia z impasu, w jakim znalazł się projekt reformy opieki społecznej w Wielkiej Brytanii.
Rząd Davida Camerona zamierza radykalnie obniżyć świadczenia socjalne dla rodzin wielodzietnych, co może skutkować dramatycznymi konsekwencjami, jakich obawia się strona kościelna. Natomiast katolicki hierarcha zwrócił uwagę, że podejmujący decyzje budżetowe winni zobaczyć ich efekty ludzkie w społeczeństwie. Parlamentarzyści i ministrowie winni także wsłuchać się w głos służb charytatywnych z pierwszej linii. To one bowiem jako pierwsze przyjmą na siebie najbardziej poszkodowanych, wykluczonych społecznie, bankrutów czy skazanych na bezdomność i biedę. Ministrów i parlamentarzystów abp Nichols wezwał do wykorzystania bogactwa wiedzy i kreatywności w relacjach z pracownikami zaangażowanymi na rzecz najsłabszych. Politycy winni także uznać pozytywną i żywotną rolę, jaką w czasach kryzysu społeczno-gospodarczego na Wyspach Brytyjskich może odegrać Kościół, oferując ciekawe inicjatywy. W przekonaniu abp. Nicholsa wiara nie może być postrzegana jako problem do rozwiązania, ale jako ważna część odpowiedzi na kryzys.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.