Drogie dzieci, Jezus was kocha! – zapewnił Benedykt XVI podczas spotkania z dziećmi w parafii św. Ryty w Kotonu. Zachęcał je do modlitwy, która pozwala Jezusowi napełniać nas Jego miłością.
Zalecił dzieciom, by nie wahały się mówić o Jezusie innym, gdyż jest On „skarbem, którym należy umieć dzielić się wielkodusznie”. Za przykład takiej postawy dał św. Kizito, chłopca z Ugandy, który został skazany na śmierć za to, że chciał „żyć zgodnie z wymogami chrztu, który dopiero co przyjął”. Kizito bowiem „zrozumiał, że Bóg jest nie tylko ważny, ale że jest wszystkim”.
Ojciec Święty wyjaśnił, że modlitwa jest wołaniem miłości, skierowanym do Boga, z wolą naśladowania Jezusa. – Jezus udawał się na miejsce pustynne, aby się modlić. Podobnie jak Jezus, ja także mogę codziennie znaleźć ciche miejsce, w którym skupię się przed krzyżem lub świętym obrazem, aby rozmawiać z Jezusem i słuchać Go. Mogę również skorzystać z Ewangelii. Potem zachowuję w swym sercu fragment, który mnie poruszył i będzie mnie prowadził w ciągu dnia. Pozostając tak przez krótką chwilę z Jezusem, pozwolę Mu napełnić mnie Jego miłością, Jego światłem i Jego życiem! – proponował Benedykt XVI.
Wskazał jednocześnie, że miłość, otrzymaną w modlitwie, należy przekazać z kolei rodzicom, przyjaciołom i „wszystkim tym, z którymi żyję, nawet tym, którzy mnie nie kochają, a także tym, których niezbyt cenię”. – Drogie dzieci, Jezus was kocha! Proście również swych rodziców, aby się modlili razem z wami! Niekiedy trzeba ich trochę nakłaniać. Nie wahajcie się tego robić! Bóg jest tak bardzo ważny! – przekonywał papież.
Na zakończenie zachęcił dzieci do odmawiania różańca za papieża, za Kościół i „we wszystkich ważnych intencjach”. Na pamiątkę spotkania z Benedyktem XVI dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały w prezencie różańce.
Po modlitwie „Ojcze nasz” Ojciec Święty udzielił błogosławieństwa. Podarował parafii mozaikę, przedstawiającą Maryję z Dzieciątkiem i żłóbek.
Z kościoła św. Ryty Benedykt XVI odjechał samochodem do nuncjatury na spotkanie z biskupami Beninu.
Papieskie słowa do dzieci przeczytasz TUTAJ
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.