Msze w języku migowym

Od 20 listopada w płockiej katedrze w każdą niedzielę o godz. 10.00 odprawiane będą Msze św. tłumaczone na język migowy. Z inicjatywą niedzielnych Eucharystii dla osób niesłyszących w katedrze wyszedł ks. Paweł Biedrzycki, duszpasterz osób niesłyszących w diecezji płockiej.

Tłumaczeniem Mszy św. na język migowy zajmą się dwaj klerycy płockiego Wyższego Seminarium Duchownego: Dariusz Malczyk i Mariusz Marciniak. Ukończyli oni kurs języka migowego, odbywają praktyki duszpasterskie w płockim kole Polskiego Związku Głuchych.

„Podobne Msze św. były już kiedyś odprawiane w płockiej katedrze – przypomina ks. Paweł Biedrzycki, duszpasterz osób niesłyszących w diecezji płockiej. – Po przerwie chcemy do nich wrócić. Mamy nadzieję, że uda się w ten sposób zintegrować środowisko osób niesłyszących, aby mogło ono przeżywać Eucharystię w świątyni, a nie jak do tej pory, w świetlicy koła Polskiego Związku Głuchych w Płocku”, tłumaczy ks. Biedrzycki.

Duszpasterz niesłyszących dodaje również, że jeśli ktoś nie rozumie, co się dzieje na Mszy św., nie przeżyje jej duchowo. Tłumaczenie na język migowy umożliwi osobom niesłyszącym i głuchoniemym doświadczenie obecności Boga i przeżywanie pełni sacrum.

Pierwsza Msza św. w języku migowym odprawiona zostanie w katedrze w niedzielę Chrystusa Króla, 20 listopada o godz. 10.00. Osoby niesłyszące powinny zająć z przodu świątyni, tak, aby widzieć tłumaczących kleryków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama