Doświadczenie śmierci w rodzinie to temat, jaki poruszył papież Franciszek w swej katechezie podczas środowej audiencji ogólnej 17 czerwca 2015 r.
Słabość i cierpienie osób nam najbliższych i najświętszych może być dla naszych dzieci i naszych wnuków szkołą życia. Papież Franciszek podczas katechezy, 10 czerwca 2015.
Katecheza papieża Franciszka, 3 czerwca 2015. Papież rozpoczął omawianie słabości rodziny w warunkach życia wystawiających ją na próbę
"Nie możemy lekkomyślnie traktować więzi ciała, nie otwierając pewnych trwałych ran ducha". Katecheza papieża Franciszka 27 maja 2015.
"Nadszedł czas, aby ojcowie i matki powrócili ze swego wygnania i w pełni podjęli swoją rolę edukacyjną" - stwierdził Franciszek podczas audiencji ogólnej 20 maja 2015 r.
O kluczowej roli, jaką w życiu małżeńskim i rodzinnym odgrywają trzy słowa: „czy mogę?”, „dziękuję”, „przepraszam” - mówił dziś 13 maja, papież podczas audiencji ogólnej.
Decyzja „poślubienia się w Panu” zawiera również wymiar misyjny, co oznacza gotowość w sercu, by stać się pośrednikiem Bożego błogosławieństwa i łaski Bożej dla wszystkich. Papież Franciszek, katecheza z 6 maja 2015.
Wielu uważa, że początkiem zmian, do jakich doszło w ostatnich dziesięcioleciach, była emancypacja kobiet. Ale argument ten jest niepoważny i niesłuszny. To postać seksizmu.
Społeczna dewaluacja stabilnego i rodzącego nowego pokolenia przymierza mężczyzny i kobiety jest z pewnością stratą dla wszystkich - stwierdził papież Franciszek w katechezie 22 kwietnia 2015 r.
Papież Franciszek o genderowym usuwaniu różnic między kobietą a mężczyzną. Katecheza z 15 kwietnia 2015.