Paragwaj to najbardziej katolicki kraj na trasie papieskiej pielgrzymki. Ponad 93 proc. mieszkańców przyznaje się do Kościoła katolickiego.
Z wizytą Franciszka w Boliwii wiązane są nadzieje na poprawę stosunków Kościół-państwo, dość burzliwych od czasu, gdy do władzy w 2006 r. doszedł socjalista Evo Morales.
Ekwador to pierwszy kraj na trasie dziewiątej podróży zagranicznej papieża Franciszka.
O radości, którą można spotkać pod każdą szerokością geograficzną, z ojcem Kasprem Mariuszem Kaproniem OFM, misjonarzem w Boliwii rozmawia Szymon Babuchowski
Bp Antoni Reimann OFM opowiada o problemach boliwijskiego Kościoła.
– Na co dzień towarzyszę ludziom w budowaniu Kościoła o indiańskiej twarzy – mówi ks. Piotr Wojtala.
Misja Paragwaj. W Paragwaju oficjalnie mieszka niemal 7 milionów ludzi. Dodatkowe rzesze niezarejestrowanych nigdzie osób żyją w asentamientos, czyli tamtejszych slumsach. A w całym kraju aktywnych zawodowo jest... 90 anestezjologów.
Ze wszystkich stron pędzą w naszym kierunku dzieci, a każde z nich chce się do nas przytulić. Eksplozja latynoskiego temperamentu czy raczej niezaspokojona potrzeba czułości?
Jezuici, zakładając redukcje, wypełnili rdzenną kulturę Indian ewangeliczną treścią. A Indianie przechowali ten ogień przez 150 lat, podczas których księży prawie nie widywali.
O roztańczonych procesjach, nośnikach Dobrej Nowiny i wpływie klimatu na ewangelizację z o. Dariuszem Robertem Mazurkiem, franciszkaninem