Festiwal pokolenia JP2

Blisko Rzymu, w Paliano odbędzie się Festiwal Pokolenia Jana Pawła II, który będzie hołdem wdzięczności Bogu za dar pontyfikatu papieża-Polaka.

Reklama

W dniach 30 kwietnia – 2 maja w Paliano, w parku La Selva odbędzie się Gp2ENERATION FESTIVAL, organizowany przez diecezję Palestrina z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. 1 maja będzie można tam m.in. śledzić na żywo, na telebimach beatyfikację papieża-Polaka, a po południu i wieczorem – wspólnie świętować ogłoszenie przez Kościół nowego Błogosławionego.

– Oferujemy całkowicie bezpłatny pobyt w miasteczku namiotowym (możliwość zakwaterowania już 29 kwietnia) z pełnym węzłem sanitarnym, miejsca na piknik oraz posiłki już od symbolicznego 1 euro. Ponadto bezpłatne miejsca parkingowe, jak i bezpłatną komunikację pomiędzy parkiem a najbliższą stacją kolejową i centrami uroczych miasteczek Paliano i Serrone – deklarują organizatorzy, ks. Marcin Schmidt i Vincenzo Romagnoli.

Tłumaczą, że „wiele osób nie rozumiejąc nauczania Jana Pawła II, chce wykorzystać to wielkie dla całego świata wydarzenie spekulując wokół cen za usługi hotelowe i gastronomiczne. Poprzez organizację naszego festiwalu chcemy zaprotestować wobec tego typu zachowań i pokazać światu, że prawdziwi Włosi nie tylko podziwiali i kochali Jana Pawła II, ale i go słuchali. Dlatego właśnie jesteśmy gotowi przyjąć bezpłatnie wszystkich tych, którzy chcą przeżyć w najlepszy sposób te dni wielkiej światowej radości”.

Gp2ENERATION FESTIVAL (Gp oznacza Giovanni Paolo II, czyli Jana Pawła II) to również koncerty, występy artystów, ścieżki śladami Jana Pawła II, wystawy, spektakl na jeziorze, namiot z adoracją Najświętszego Sakramentu, projekcje multimedialne z życia i nauczania Jana Pawła II itd.

W parku La Selva będzie też tworzony najdłuższy rysunek świata o Janie Pawle II. – Podzieliliśmy historię życia Karola Wojtyły na 1000 części, od narodzin po beatyfikację. Dzieci, młodzież, dorośli malują i będą malować podczas festiwalu właśnie te sceny, umieszczone na panelu o długości 1 km – zapowiadają organizatorzy.

Dojazd samochodem: zjazd Colleferro na autostradzie Roma – Napoli (na trasie do Monte Cassino), od zjazdu 3 min. do parku. Pociągiem: ze stacji Roma Termini (w centrum Rzymu) do stacji Colleferro/ Paliano (czas przejazdu około 30 minut). Stacja metra Anagnina w Rzymie znajduje się 20 minut jazdy od parku.

Więcej informacji: www.comune.paliano.fr.it, email: gp2eneration@gmail.com.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama