Czy pod koniec kwietnia papież odwiedzi Egipt?

29 i 30 kwietnia Ojciec Święty odwiedzi Egipt – twierdzi powołując się na bliżej nieokreślone „źródła watykańskie” argentyńska agencja Telam.

Celem wizyty miałoby być podkreślenie poprawy relacji z islamem, zaś głównym punktem spotkanie z wielkim szejkiem muzułmańskiego Uniwersytetu Al-Azhar, Ahmedem Mohammedem al-Tayyebem. Program tej wizyty ma zostać ogłoszony w najbliższych godzinach - twierdzi argentyńska agencja.

Franciszek 12 i 13 maja uda się do Fatimy, w Portugalii, a od 6 do 11 września odbędzie podróż do Kolumbii. Agencja Telam zaznacza, że prawdopodobnie w listopadzie, papież odwiedzi Indie i Bangladesz. W bieżącym roku można też oczekiwać jego wizyty w kolejnym kraju Afryki, prawdopodobnie będzie to Sudan Południowy. Niedawno podano natomiast informacje, że ze względu na niemożność zapewnienia papieżowi bezpieczeństwa władze Demokratycznej Republiki Konga odwołały planowaną papieską wizytę w tym kraju.

«« | « | 1 | » | »»
  • Gość
    18.03.2017 12:55
    bliżej nieokreślone żródła watykańskio- argentyńskie to pewnikiem protestanckie . ot i śmieszne czasy jak całe ta rewolucja franciszka . co będą robić kapłani jak nastanie inny papież i będzie skręcał w stronę islamu wtedy redaktorem zostanie muzułmanin .a nieznane zódło będzie watuykańsko muzułmańskie . tyle że katoliki w tym wszystkim gdzieś zaginęli . pozdrawiam .
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja