Wizytują przed Papieżem

Przedstawiciele m.in. Episkopatu i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęli wizytowanie miejsc, które miałby odwiedzić papież Benedykt XVI podczas planowanej na maj pielgrzymki.

Reklama

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rządu, wśród uczestników objazdu, który rozpoczął się w poniedziałek, a zakończy się we wtorek, jest m.in. wiceszef MSWiA Władysław Stasiak (nadzorujący w resorcie służby mundurowe) oraz komendant główny policji Marek Bieńkowski.

W poniedziałek zespół był w Częstochowie, we wtorek mają obejrzeć w Krakowie ewentualne miejsca, które miałby odwiedzić Benedykt XVI m.in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, krakowskie Błonia, Oświęcimia i Wadowic.

Według informacji uzyskanych przez PAP, objazd ma charakter wstępny, a jego celem jest zaplanowanie trasy pielgrzymki papieża, m.in. przed wizytą w Polsce (10 stycznia) przedstawicieli Watykanu.

W związku z zapowiadaną pielgrzymką, premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał rządowy zespół do spraw przygotowania wizyty papieża w Polsce. Jego prace nadzoruje wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn. W skład zespołu wchodzą m.in. przedstawiciele kancelarii premiera, resortów - transportu, zdrowia, finansów i spraw zagranicznych.

Do szóstego stycznia członkowie zespołu mają opracować informacje dotyczące celów, wydatków i potrzeb ich resortów związanych z zapowiadaną pielgrzymką.

Pierwsza wizyta papieża Benedykta XVI w Polsce jest przewidywana na ostatnią dekadę maja przyszłego roku; najbardziej prawdopodobny termin to 25-28 maja, a papież miałby odwiedzić Kraków, Warszawę i Częstochowę.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja

Reklama

Reklama

Reklama