Papież w Santa Cruz

Ojciec Święty jest w Santa Cruz. W programie czwartego dnia podróży apostolskiej przewidziano dwa ważne wydarzenia, jedno kościelne, a drugie społeczne.

Reklama

Mszą na placu Chrystusa Odkupiciela (rozpoczęła się o 16:00) Franciszek otwiera krajowy kongres eucharystyczny. Natomiast po południu, kiedy u nas będzie już północ, Papież weźmie udział w światowym spotkaniu tak zwanych ruchów ludowych, które walczą z wykluczeniem społecznym. W międzyczasie spotka się również z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i seminarzystami.

Jezus potrafi przemienić logikę odrzucenia w logikę komunii - mówił papież w homili. Przeczytaj jej pełny tekst.

Dla wiernych w Santa Cruz spotkanie z papieżem dopiero się rozpoczyna. O oczekiwaniu na te wielkie wydarzenia mówił Radiu Watykańskiemu polski misjonarz ks. Tomasz Daniecki:

 „Niesamowity klimat, niesamowite przeżycia – mówi ks. Daniecki. – Młodzi ludzie siedzą po obu stronach wielkiej ulicy, oczekując na Papieża. Są poowijani w koce, bo jest dosyć chłodno, w Boliwii mamy zimę. Bardzo dużo ludzi przyszło tutaj z flagami. Przyszli całymi rodzinami. Młodzi ludzie grają na gitarach, śpiewają piosenki. Jest ogólna radość, taki klimat oczekiwania na niezwykły moment, wydarzenie historyczne dla wszystkich Boliwijczyków, ale nie tylko. Przyjechało tu też wielu ludzi z Brazylii, z Argentyny, z innych krajów sąsiednich. Kiedy jechałem tutaj dzisiaj z gór, z Aiquile w Andach, to po drodze można było wyprzedzać autobusy, samochody z flagami papieskimi i z flagami Boliwii. Wszyscy jechali do Santa Cruz. Niektórzy od kilku dni, podejrzewam. Wyruszamy w stronę ołtarza; drogi w centrum są wszystkie pozamykane, prawie całą drogę będziemy musieli przejść pieszo, ale to nieważne, w takich momentach nie liczy się czasu. Przypominają mi się momenty pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Ten klimat jest obecny, bo jest to klimat Kościoła katolickiego, klimat Jezusa Chrystusa i wszystkich tych ludzi, którzy są zgromadzeni wokół Papieża, namiestnika Jezusa Chrystusa. Jesteśmy tutaj wszyscy razem i to jest niesamowite przeżycie”.

 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama