Jubileusz Światowej Federacji Eucharystycznych Dzieł Kościoła

Złoty jubileusz obchodzi Światowa Federacja Eucharystycznych Dzieł Kościoła.

Reklama

Należy do niej ok. dwudziestu stowarzyszeń, w tym m.in. Heroldzi Ewangelii, Adoracja Nocna, Regnum Christi i Bractwo Świętego Kielicha. Jubileuszowe spotkanie odbyło się na Wydziale Teologii św. Wincentego Ferreriusza w Walencji.

Pierwszy projekt utworzenia Międzynarodowej Rady, która skupiałaby stowarzyszenia adoracyjne, zrodził się już w 1952 r. podczas Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Barcelonie. Dziesięć lat później, 10 października 1962 r., tuż przed otwarciem Soboru Watykańskiego II, powstała w Rzymie Światowa Federacja Nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W 2009 r. Papieska Rada ds. Świeckich zatwierdziła definitywnie statuty Federacji i nadała jej obecną nazwę – przypomniał Eduardo Moreno Gómez, przewodniczący Światowej Federacji Eucharystycznych Dzieł Kościoła. Z kolei o przyszłości Eucharystycznych Dzieł Kościoła mówił ks. Juan Miguel Ferrer z Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Uczestników pozdrowił również arcybiskup Walencji Carlos Osoro.

Jubileuszowe spotkanie zakończyła Msza w kaplicy św. Kielicha w miejscowej katedrze. Według tradycji jest to kielich pochodzący z Ostatniej Wieczerzy.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama