Ruszyła Misja Madryt

Rozpoczęła się mająca na celu odnowienie wiary „Misja Madryt”, będąca przedłużeniem Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

Liturgia inaugurująca to misyjne wydarzenie sprawowana była wczoraj wieczorem w katedrze Almudena. Madrycka akcja przebiega pod hasłem: „Słudzy i świadkowie Prawdy”. Jej uczestnikom specjalnego błogosławieństwa udzielił Benedykt XVI.

Mszy przewodniczył kard. Antonio María Rouco Varela, a koncelebrowali biskupi i liczni kapłani. Misja Madryt, która jest przedłużeniem Światowych Dni Młodzieży, to „wspaniała inicjatywa z punktu widzenia duszpasterskiego i apostolskiego archidiecezji madryckiej”. Jest odpowiedzią na słowa Papieża, „który zaprasza Kościół do przeżycia Roku Wiary jako okazji do nowej ewangelizacji” – powiedział kard. Rouco Varela w homilii. Podobnie jak Kościół, także każdy chrześcijanin jest z natury misjonarzem i dlatego „wszyscy powinni być świadkami prawdy Chrystusa, świadkami nadziei Chrystusa, świadkami miłości Chrystusa. Dzisiejsza ludzkość tego potrzebuje” – podkreślił kard. Rouco Varela. W czasie Mszy miało miejsce uroczyste rozesłanie misjonarzy, rodzin, ruchów i osób zakonnych. Każdy niósł zapaloną pochodnię jako znak rozpoczętej „Misji Madryt”.

Na zakończenie liturgii zostało odczytane pozdrowienie Benedykta XVI, który udzielił specjalnego błogosławieństwa na czas misji.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama