Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Naczelny aszkenazyjski rabin Izraela Jona Metzger z uznaniem wypowiedział się o Benedykcie XVI, podkreślając, że stosunki między Izraelem a Watykanem nigdy nie były lepsze niż w okresie jego pontyfikatu. Wyraził nadzieję, że ta tendencja się utrzyma.
Abdykacja papieża Benedykta XVI jest dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem - powiedział PAP w poniedziałek sekretarz Episkopatu Polski bp Wojciech Polak.
Brat papieża Benedykta XVI, Georg Ratzinger, wymienił nadszarpnięte zdrowie młodszego brata jako przyczynę jego rezygnacji z urzędu. "Wiek ciąży" - powiedział 89-letni kanonik kapituły katedralnej w Ratyzbonie w poniedziałek agencji dpa.
Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi powiedział w poniedziałek, że decyzja papieża, który ogłosił, że 28 lutego zakończy posługę, była dla wszystkich zaskoczeniem, co oznacza, że nie wiedzieli o niej nawet najbliżsi współpracownicy - podała agencja Reutera.
Wówczas rozpocznie się okres sede vacante
Głównym punktem dzisiejszej działalności Benedykta XVI jest wieczorne spotkanie z przyszłymi kapłanami papieskiej diecezji.
Benedykt XVI powiedział w czwartek, że marginalizacja młodzieży z powodu kryzysu i bezrobocia często prowadzi do uzależnienia od narkotyków, dewiacji i przemocy. Papież przestrzegł przed emocjonalnymi skutkami braku stabilizacji.
Większa troska Kościoła o rodzinę, o ludzi borykających się z bezrobociem oraz o pozbawioną nadziei na przyszłość młodzież – ta zachęta pojawiła się w czasie dotychczasowych spotkań Benedykta XVI z włoskim biskupami.
Benedykt XVI wyraził nadzieję, że zakończy się ona sukcesem, czyli taką Europą, która zawsze będzie miejscem obrony każdego ludzkiego życia i jego godności.
Benedykt XVI na Anioł Pański 3 lutego 2013 roku.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
... w obronie i promowaniu pokoju, sprawiedliwości i braterstwa między ludźmi.