Abp Chaput: Relacja z Chrystusem to więcej niż emocje

Abp Filadelfii spotkał się z tysiącami młodych, którzy przybyli do Madrytu. Przekonywał, że przyjaźń z Chrystusem nie polega tylko na tym, by dobrze się czuć w Jego towarzystwie

. Prawdziwe, głębokie spotkanie z Jezusem zależy od tego – zdaniem abp. Chaputa – jak bardzo człowiek stara się naśladować swojego Mistrza i jak spala się w pragnieniu głoszenia go innym. To niesienie innym Chrystusa polega nie tylko na przekazywaniu Ewangelii  słowem, ale również na trosce o biednych i potrzebujących, obronie nienarodzonych, tworzeniu kultury, która nie jest wroga wobec chrześcijańskich rodzin – tłumaczył abp Charles J. Chaput.

Abp Chaput spotkał się z młodymi podczas tzw. „Nocy Radosci” – która z 17 na 18 sierpnia. To spotkanie zorganizowała francuska wspólnota Emmanuel. Była wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, śpiew i uwielbienie Jezusa.

Abp Chaput w swoim przemówieniu do młodych zwrócił uwagę na przykłady świętej Teresy z Avilla i Matki Teresy z Kalkuty. W ich życiu szczególnie widać było, jak niezwykle Jezus działa. Obie święte kobiety przeżyły przygnębiające uczucie oddalenia od Jezusa, a jednak pozostały przy Nim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg