Na potrzebę słuchania słowa Jezusa, które nadaje sens życiu i napełnia nową radością wskazał Ojciec Święty podczas spotkania z grupą dzieci i młodzieży z Włoskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących. „Radość Jezusa wypełnia serce, jest pokojem, dobrocią, czułością” - powiedział Franciszek podczas audiencji.
Pielgrzymi nadziei
Na początku spotkania, Ojciec Święty nawiązał do hasła przeżywanego Roku Jubileuszowego: „Pielgrzymi nadziei”. „Słowo «pielgrzymi» kojarzy się z wędrówką, dlatego chciałbym wam życzyć, abyście zawsze byli ludźmi w drodze. W każdym wieku: dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze, zawsze w drodze, nigdy się nie zatrzymując, nigdy nie docierając, zawsze z pragnieniem, by iść naprzód” - wskazał.
Zaznaczył także, że pielgrzym to ten, który idzie w wyznaczonym, szczególnym celu. Jest nim miejsce święte, które go przyciąga, motywuje do drogi i podtrzymuje w zmęczeniu. W czasie Jubileuszu 2025 tym dążeniem pielgrzymów są Drzwi Święte. „Oczywiście jest to symbol: Drzwi Święte reprezentują Jezusa Chrystusa, Jego tajemnicę zbawienia, która pozwala nam wejść w nowe życie, wolne od niewoli grzechu, wolne, by kochać i służyć Bogu i bliźniemu” - powiedział Papież.
Radość Jezusa
Ojciec Święty wskazał na postacie świętych i błogosławionych, którzy żyli radością płynącą ze spotkania z Jezusem – Pier Giorgia Frassatiego, Carlo Acutisa, Teresę od Dzieciątka Jezus, Franciszka z Asyżu i Klarę. Określił ich jako „pielgrzymów nadziei - dzieci i młodzież, którzy spotkali Pana Jezusa i szli z Nim, z Tym, który jest nadzieją dla każdego mężczyzny, dla każdej kobiety, a także dla świata”.
„Podążajmy tą drogą, a my również staniemy się małymi znakami nadziei dla tych, którzy nas spotykają” - zakończył Ojciec Święty.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.
Nie szukamy pierwszych czy najwygodniejszych miejsc, bo są to ślepe zaułki.