50-lecie sakry biskupiej patriarchy maronitów

Stałą troskę kard. Nasrallaha Boutrosa Sfeira o obronę praw libańskich chrześcijan oraz o dialog z muzułmanami przypomniał Papież w liście skierowanym do niego na 50-lecie święceń biskupich.

Liczącemu 91 lat emerytowanemu patriarsze maronitów papieskie przesłanie wręczył nuncjusz apostolski w Libanie, abp Gabriele Caccia. Obok jubilata w uroczystości, która odbyła się wczoraj w tamtejszej nuncjaturze, wziął też udział jego następca, patriarcha Béchara Boutros Raï i inni biskupi maroniccy. Libański purpurat otrzymał sakrę biskupią 16 lipca 1961 r. Najpierw był biskupem pomocniczym antiocheńskiej stolicy patriarchalnej maronitów. Po 25 latach sam został wybrany patriarchą i pełnił tę funkcję przez następne ćwierć wieku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LIBAN, MARONICI

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.