Beatyfikacja Jana Pawła II wzbudziła wśród wierzących ożywioną falę zainteresowania tajemnicą jego świętości. Wielu ze zdumieniem odkrywa, jak profetyczne jest jego nauczanie, które nic nie straciło ze swojej aktualności; jak fascynująca jest duchowość Papieża zawierzenia, wyrażona w prostych słowach: Totus Tuus.
Maryjny szlak Jana Pawła II wiedzie również przez Dolny Śląsk, krainę o niezwykle bogatej, choć złożonej historii. Sanktuarium w Krzeszowie od wieków jest znakiem jedności Kościoła, gromadzącego we wspólnej wierze ludzi różnych języków i narodów. Kiedy w 1997 roku, podczas Mszy św. Na Legnickim Polu, Papież uroczyście ukoronował ikonę Matki Bożej Łaskawej, wypowiedział słowa, które odzwierciedlają jego duchowość, a jednocześnie są wezwaniem dla każdego wierzącego człowieka: „Niech ten znak włożenia koron na głowę Maryi i Dzieciątka Jezus będzie wyrazem naszej wdzięczności za dobrodziejstwa Boże, których tak wiele otrzymywali i stale otrzymują czciciele Maryi spieszący do Krzeszowskiego Domu Łaski. Niech będzie również znakiem zaproszenia Jezusa i Maryi do królowania w naszych sercach i w życiu naszego Narodu. Abyśmy wszyscy stawali się świątynią Boga i mężnymi świadkami Jego miłości do ludzi”.
„Miejsca Święte” w czerwcowym numerze zapraszają do odwiedzenia trzech miejsc kultu oraz kultury w diecezji legnickiej. Zachwycające swoim pięknem Sanktuarium w Krzeszowie, gdzie dwie ogromne wierze bazyliki przebijają niebo, a do świątyni, w której jest przechowywany cudami słynący wizerunek Matki Bożej Łaskawej, zwanej Królową Sudetów, przylega ogromny pocysterski klasztor. Warto także zapoznać się z interesującą historią tego urzekającego miejsca i poznać ludzi, którzy ją tworzyli. W XVI wieku przez Śląsk przeszła fala protestantyzmu, która zniszczyła kilkuwiekowe struktury Kościoła Katolickiego. Krzeszów stawał wówczas się głównym ośrodkiem życia religijnego i kulturalnego prowincji śląskiej, gdzie gromadzili się uczeni, artyści i poeci.
Drugim miejscem, do którego prowadzą nas „Miejsca Święte” jest bazylika mniejsza Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Jej wyniosłą wieżę widać z odległości kilku kilometrów. W tle widnieje Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy. Szczytowym osiągnięciem sztuki barokowej jest ołtarz główny bazyliki, który składa się z trzech pięter.
Trzecim zaś miejscem jest Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu, które jest związane z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Łączy te dwa miejsca św. Jadwiga, patronka Dolnego Śląska. Wielką rolę odegrały tu również dwa wielkie zakony: benedyktynów i cystersów.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.
Dla chrześcijan nadzieja ma imię i oblicze. Dla nas nadzieja to Jezus Chrystus.
Ojciec święty w przesłaniu do uczestników spotkania pt. „Dobro wspólne: teoria i praktyka”.