Bractwo św. Piusa X krytykuje beatyfikację Jana Pawła II

Przełożony generalny tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X, bp Bernard Fellay, skrytykował mającą się odbyć już za kilka dni beatyfikację Jana Pawła II. W internetowym biuletynie Bractwa, DICI, napisał on, że beatyfikacja papieża będzie wyrazem uznania dla całego pontyfikatu, a więc również dla jego „najbardziej skandalicznych przedsięwzięć”.

Jako przykład wymienił ucałowanie przez Jana Pawła II Koranu i ceremonię wyznania win Kościoła w przeszłości. Skrytykował też – już po raz kolejny – planowane na październik w Asyżu spotkanie religii. Według przełożonego Bractwa św. Piusa X, przywoła ono nieuchronnie „skandaliczne” spotkanie sprzed 25 lat, zorganizowane przez Jana Pawła II. Wprawdzie Benedykt XVI dokonał zmian w jego przebiegu, to mimo wszystko nie należy oczekiwać, że przedstawiciele innych religii powiedzą, iż istnieje tylko jedna prawdziwa religia prowadząca do zbawienia - zaznaczył bp Fellay.

Jednocześnie wezwał, aby od Wielkanocy do Zesłania Ducha Świętego 2012 r. odmawiać różaniec, wymodlając uwolnienie Kościoła od wszelkiego zła.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama