Bractwo św. Piusa X krytykuje beatyfikację Jana Pawła II

Przełożony generalny tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X, bp Bernard Fellay, skrytykował mającą się odbyć już za kilka dni beatyfikację Jana Pawła II. W internetowym biuletynie Bractwa, DICI, napisał on, że beatyfikacja papieża będzie wyrazem uznania dla całego pontyfikatu, a więc również dla jego „najbardziej skandalicznych przedsięwzięć”.

Jako przykład wymienił ucałowanie przez Jana Pawła II Koranu i ceremonię wyznania win Kościoła w przeszłości. Skrytykował też – już po raz kolejny – planowane na październik w Asyżu spotkanie religii. Według przełożonego Bractwa św. Piusa X, przywoła ono nieuchronnie „skandaliczne” spotkanie sprzed 25 lat, zorganizowane przez Jana Pawła II. Wprawdzie Benedykt XVI dokonał zmian w jego przebiegu, to mimo wszystko nie należy oczekiwać, że przedstawiciele innych religii powiedzą, iż istnieje tylko jedna prawdziwa religia prowadząca do zbawienia - zaznaczył bp Fellay.

Jednocześnie wezwał, aby od Wielkanocy do Zesłania Ducha Świętego 2012 r. odmawiać różaniec, wymodlając uwolnienie Kościoła od wszelkiego zła.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.