W Watykanie miała miejsce prezentacja książki „Podążanie razem. Słowa i refleksje o synodalności”, w której zebrano nauczenie Papieża Franciszka. „Jest to swoiste kompendium, aby żyć synodalnością, aby wprowadzać ją w życie” – zaznacza siostra Nathalie Becquart, podsekretarz w sekretariacie generalnym Synodu Biskupów.
Zakonnica podkreśla, że w książce znajduje się m.in. przesłanie Papieża Franciszka do Synodu Biskupów z okazji pięćdziesięciolecia istnienia tej instytucji, „które obecnie pełni rolę mapy drogowej”. Siostra podsekretarz zaznacza, że sam synod, który przeżywamy obecnie, stopniowo postępuje do przodu. „Dobrym znakiem tego jest radość i chęć do kontynuacji, jakiej doświadczyli wszyscy, którzy zdecydowali się zaangażować w proces konsultacji” – podkreśla siostra Becquart.
„Bardzo porusza mnie, gdy widzę owoce procesu synodalnego wśród Kościołów znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji. Pomimo trwających wojen te wspólnoty zorganizowały konsultacje. Przedstawiciele z tych krajów mówili, że w tym czasie kryzysu dały im one nadzieję. Zachęcam wiernych, aby byli protagonistami synodalności przez uczestnictwo, przez jednoczenie się, abyśmy lepiej mogli wykonać naszą misję służby światu. To jest cel synodu i wezwanie Boga skierowane do Kościoła.“
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.