Papież zachęca do modlitwy za małych i średnich przedsiębiorców

Papież Franciszek zachęcił wiernych do modlitwy w sierpniu w intencji małych i średnich przedsiębiorców, ciężko dotkniętych skutkami kryzysu gospodarczego i społecznego w konsekwencji pandemii Covid-19 i wojen. Papieską intencję modlitw na ten miesiąc przedstawił we wtorek Watykan.

W opublikowanym przesłaniu wideo Franciszek powiedział: "W konsekwencji pandemii i wojen świat zmaga się z ciężkim kryzysem społeczno-gospodarczym. Nadal nie zdaliśmy sobie z tego sprawy".

"Wśród tych, którzy ponieśli największe straty są mali i średni przedsiębiorcy; ci z sektora handlu, rzemiosła, usług sprzątania, transportu i wielu innych. To ci, którzy nie figurują na liście najbogatszych i najmożniejszych i którzy mimo trudności tworzą miejsca pracy wykazując się społeczną odpowiedzialnością" - mówił papież. "To ci - dodał - którzy inwestują we wspólne dobro zamiast ukrywać swoje pieniądze w rajach podatkowych".

"Oni wszyscy poświęcają olbrzymie zdolności twórcze, by zmienić rzeczy u podstaw, skąd zawsze bierze się najlepsza kreatywność" - oświadczył Franciszek.

O przedsiębiorcach tych powiedział: "Z odwagą, wysiłkiem, poświęceniem inwestują w życie tworząc dobrobyt, szanse i pracę".

"Módlmy się o to, aby mali i średni przedsiębiorcy, ciężko dotknięci przez kryzys gospodarczy i społeczny znaleźli środki potrzebne do tego, by kontynuować działalność, w służbie wspólnoty, w której żyją" - wezwał papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg