W pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański Papież przypomniał, że w przyszły czwartek, 1 lipca, przypada 160. rocznica pierwszego wydania L’Osservatore Romano. Żartując, Franciszek przyznał, że sam nazywa go „organem partii”. Dziękując redaktorom watykańskiego dziennika za ich pracę, życzył im, by kontynuowali ją z wiernością i kreatywnością.
Papież poprosił też o modlitwę w intencji Libanu w związku z zaplanowanym na 1 lipca dniem refleksji i modlitwy za ten kraj.
„Razem ze zwierzchnikami wszystkich Kościołów obecnych w Kraju Cedrów będziemy się inspirować słowem Pisma Świętego, które mówi: «Pan Bóg ma plany pokoju» (por. Jr 29,11). Proszę wszystkich, aby duchowo łączyli się z nami, modląc się, aby Liban wyszedł z poważnego kryzysu, przez który przechodzi, i ponownie pokazał światu swoje oblicze pokoju i nadziei”.
Na zakończenie ze szczególnym pozdrowieniem Franciszek zwrócił się do rzymian w związku z patronalnym świętem Wiecznego Miasta. Życzył im, aby dzięki zaangażowaniu wszystkich obywateli Rzym był miastem przyjaznym i gościnnym, aby nikt nie był wykluczony, aby dzieci i osoby starsze były otoczone opieką, aby ludzie mieli godną pracę, a ubodzy i ostatni stali w centrum projektów politycznych i społecznych.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.