Papież apeluje o ochronę małoletnich

W Światowym Dniu Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci Papież Franciszek na Twitterze apeluje o ochronę nieletnich: „Wiele dzieci jest zmuszanych do pracy nieodpowiedniej do ich wieku, która pozbawia ich dzieciństwa i zagraża ich integralnemu rozwojowi. Apeluję do instytucji, aby podjęły każdy możliwy wysiłek, by chronić nieletnich” - napisał Papież Franciszek.

Natomiast przed południem Ojciec Święty przyjął na audiencjach prywatnych w Domu św. Marty m.in. prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów oraz Jana Tombińskiego, ambasadora Unii Europejskiej przy Stolicy Apostolskiej, z okazji zakończenia misji.

Spotkanie z Ojcem Świętym było bardzo rodzinne – razem z ambasadorem Papieża odwiedzili wszyscy jego bliscy, w tym dziesięcioro dzieci Jana i Agnieszki Tombińskich oraz wnuki. „Franciszek, jak to zresztą często robi podczas publicznych wstąpień, poprosił moją rodzinę o modlitwę w jego intencji” – mówi Jan Tombiński.

„Wizyta pożegnalna u Papieża zawsze ma charakter nieformalny, nie jak przy składaniu listów uwierzytelniających, gdy ambasador, który się przedstawia musi być ubrany we frak i jest przyjmowany w pełnym anturażu papieskiego domu. Dzisiejsze spotkanie miało miejsce w Domu św. Marty i uczestniczyli w nim wszyscy moi bliscy. Papież był podczas tego spotkania bardzo rozluźniony, wyraźnie zadowolony widząc dużą rodzinę i uśmiechnięte osoby wokół siebie – powiedział Jan Tombiński. – Dziękowałem Ojcu Świętemu za wsparcie dla idei integracji europejskiej, a Papież mówił o koniczności jedności naszego kontynentu. Zaznaczył, że gdyby obecnie Europa znów pogrążyła się w jakimś kryzysie, to będzie to miało dramatyczne konsekwencje zarówno dla społeczeństw europejskich, jak i dla innych części świata, ponieważ 27 krajów, które tworzą Unię Europejską, wspiera wszystkie działania rozwojowe i na rzecz obrony praw człowieka na świecie.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama