Regina Coeli z papieżem znów z wiernymi na placu św. Piotra

Po ponad dwumiesiecznej przerwie papież odmówi wraz z wiernymi zebranymi na placu św. Piotra modlitwę „Regina Coeli”. Informację podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W najbliższą niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godz. 10.00 Papież Franciszek odprawi Mszę w kaplicy Najświętszego Sakramentu w bazylice watykańskiej bez udziału wiernych. Po niej, o godz. 12.00, po ponad dwumiesiecznej przerwie, odmówi wraz z wiernymi zebranymi na placu św. Piotra modlitwę „Regina Coeli”. Informację podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W niedzielę 8 marca,  Papież, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, po raz pierwszy odmówił południową modlitwę maryjną z biblioteki Pałacu Apostolskiego bez udziału wiernych. „Trochę inna ta dzisiejsza modlitwa «Anioł Pański» – powiedział wtedy Ojciec Święty – z Papieżem «zamkniętym w klatce» biblioteki, ale czuję waszą obecność, jestem blisko was”.

 Od tamtej niedzieli na zakończenie modlitwy Franciszek szedł do swego prywatnego gabinetu, skąd normalnie jest ona odmawiana, i błogosławił albo pusty plac, albo niewielu wiernych, którzy powoli powracali na to spotkanie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama