Pomódlmy się za papieża. Jest przeziębiony, śledzi rekolekcje wielkopostne ze swego pokoju

Papież Franciszek, który z powodu silnego przeziębienia zrezygnował z wyjazdu na rekolekcje wielkopostne do podrzymskiego miasteczka Ariccia, zapewnił, że śledzi rozważania z Watykanu. "Odbędę rekolekcje w moim pokoju" - napisał w liście.

Franciszek, zmagający się od prawie tygodnia z kaszlem i katarem, wystosował krótki list do prowadzącego rekolekcje dla Kurii Rzymskiej księdza Pietro Bovatiego, sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

Oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News podał, że w niedzielę na rozpoczęcie rekolekcji włoski jezuita odczytał przesłanie od papieża.

"Towarzyszę wam stąd. Odbędę rekolekcje w moim pokoju śledząc rozważania księdza Bovatiego, któremu bardzo dziękuję. Modlę się za was; proszę róbcie to i za mnie" - napisał papież, który pozostał w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka.

83-letni Franciszek po raz pierwszy nie bierze udziału w rekolekcjach wielkopostnych dla kardynałów i biskupów z Kurii Rzymskiej. Potrwają one do piątku.

Watykan nie poinformował w poniedziałek o stanie zdrowia papieża. Wcześniej ograniczenie przez niego części audiencji tłumaczył "lekką niedyspozycją". Jednocześnie zapewniano, że nie ma podstaw do tego, by stawiać inne diagnozy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama