Papież pobłogosławi wizerunek Matki Bożej z Walsingham

Do sanktuarium w hrabstwie Norfolk obraz powróci na uroczystość powtórnego zawierzenia Anglii Maryi, 29 marca.

W środę, podczas cotygodniowej audiencji generalnej, papież Franciszek na prośbę prymasa Anglii i Walii kardynała Vincenta Nicholsa pobłogosławi wizerunek Matki Bożej – Naszej Pani z Walsingham. Do sanktuarium w hrabstwie Norfolk obraz powróci na uroczystość powtórnego zawierzenia Anglii Maryi, 29 marca.

W audiencji generalnej udział weźmie oczywiście kardynał Nichols, a także rektor sanktuarium w Walsingham, ks. prałat John Armitage. Współcześnie namalowany obraz przedstawia Maryję z Jezusem na ręku, spoglądającą z miłością na oddaną jej służebnicę, Lady Richeldis de Faverches. Ofiarowuje ona Matce Boga wybudowaną przez siebie kaplicę, według tego, co ukazała jej Maryja, trzykrotnie objawiając się wdowie z dworu Walsingham. Najpierw ukazała jej swój rodzinny dom w Nazarecie, gdzie Archanioł Gabriel zwiastował narodziny Jezusa. W drugim objawieniu poprosiła aby na pamiątkę Zwiastowania i Wcielenia zbudowano replikę nazaretańskiego domu. Za trzecim razem Maryja obiecała: „Niech wszyscy, którzy są w nieszczęściu albo w potrzebie, szukają Mnie w tym małym domku, który postawisz dla mnie w Walsingham. Udzielę wszelkiej pomocy tym, którzy będą mnie tam szukać. A tam, w Walsingham, w tym małym domku, będzie trwała pamiątka wielkiej radości z mego Zwiastowania, kiedy Święty Gabriel powiedział mi, iż przez swą pokorę stanę się Matką Bożego Syna”. Wszystko to działo się w początkach XI stulecia, sanktuarium maryjne w Walsingham jest więc jednym z najstarszych na świecie, a jego dzieje są obrazem historii samej Anglii.

Katolicy na Wyspach od dwóch lat przygotowują się na moment powtórnego zawierzenia siebie i Anglii Matce Chrystusa. Na stronie internetowej Behold2020 (www.behold2020.com) można znaleźć mapę kościołów, gdzie 29 marca odbędzie się ów historyczny moment osobistego ofiarowania siebie Maryi.

Po uroczystości zawierzenia obraz namalowany przez autorkę ikon Amandę de Pulford opuści sanktuarium i będzie peregrynował do katolickich parafii w Anglii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama