Jesteście świadkami świętości i godności życia

W świecie naznaczonym podziałami i nierównościami wasze hojne zaagażowanie w służbę wszystkim potrzebującym, jest ważną inspiracją do przezwyciężania globalizacji obojętności i wspólnego budowania społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i otwartego. Przekonanie to Papież wyraził w przemówieniu skierowanym do członków Zakonu Rycerzy Kolumba, których przyjął na audiencji z okazji 100. rocznicy ich działalności w Wiecznym Mieście.

Franciszek przypomniał ich wkład w pomoc ludziom w Rzymie po I wojnie światowej. Zbudowali wtedy centra sportowe dla młodzieży, które szybko stały się także ośrodkami formacji religijnej oraz miejscami, gdzie wspierano najuboższych. Zwrócił także uwagę na ich aktualną działalność.

Dla prześladowanych stajecie się znakiem miłości Boga
Dziś Rycerze Kolumba kontynują dzieła ewangelicznego miłosierdzia i braterstwa w różnych sektorach. Myślę przede wszystkim o waszym wiernym świadectwie dotyczącym świętości i godności życia ludzkiego, zarówno na poziomie lokalnym, jak i narodowym – zaznaczył Ojciec Święty. - To przekonanie zaprowadziło was także do wspierania, zarówno materialnego jak i duchowego, wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie, które cierpią z powodu prześladowania, wojny i biedy. Dziękuję wam, gdyż widzicie w prześladowanym i przesiedlanym bracie i siostrze swojego bliźniego, dla którego stajecie się znakiem nieskończonej miłości Boga.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.