Benedykt XVI w Wielkiej Brytanii

Watykan ogłosił oficjalnie w poniedziałek, że Benedykt XVI od 16 do 19 września złoży wizytę w Wielkiej Brytanii. Papież odwiedzi Londyn, Birmingham, Edynburg i Glasgow.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi w wydanym oświadczeniu poinformował, że podczas wizyty, zorganizowanej na zaproszenie rządu Zjednoczonego Królestwa, królowej Elżbiety II oraz episkopatów Anglii, Walii i Szkocji, papież odwiedzi monarchinię w pałacu Holyroodhouse w Edynburgu i odprawi mszę w parku w Glasgow.

W Westminster Hall w Londynie Benedykt XVI spotka się z przedstawicielami świata polityki, kultury i biznesu. Weźmie także udział w nabożeństwie ekumenicznym w Westminster Abbey. Kolejne punkty papieskiej wizyty w Londynie przewidują mszę w katedrze westminsterskiej oraz czuwanie modlitewne w Hyde Parku.

W Birmingham zaś Benedykt XVI przewodniczyć będzie beatyfikacji kardynała Johna Henry'ego Newmana (1801- 1890), filozofa, pisarza, teologa, który przeszedł z anglikanizmu na katolicyzm.

Watykan podał, że szczegółowy program pielgrzymki zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.