Doceniajmy życie w powściągliwości

O docenianie życia w powściągliwości apelował Benedykt XVI w krótkim rozważaniu poprzedzającym modlitwę Anioł Pański na zakończenie Mszy św. w Sulmonie w Abruzji.

Benedykt XVI wezwał także lokalny Kościół do naśladowania św. Celestyna V w łączeniu ewangelicznego radykalizmu i miłosierdzia, "tak aby wszyscy, którzy szukają Boga, mogli Go odnaleźć".

Publikujemy za KAI polski tekst papieskiego rozważania:

Drodzy bracia i siostry!

Na zakończenie tej uroczystej celebry, w godzinie tradycyjnego niedzielnego spotkania, zapraszam was do wspólnego odmówienia modlitwy Anioł Pański. Maryi Pannie, którą czcicie ze szczególnym nabożeństwem w sanktuarium Madonna della Libera, zawierzam tutejszy Kościół w Sulmonie-Valvie: biskupa, kapłanów oraz cały lud Boży. Oby zjednoczony i radosny mógł podążać drogą wiary, nadziei i miłości. Wierny dziedzictwu św. Piotra Celestyna niechaj potrafi zawsze łączyć ewangeliczny radykalizm i miłosierdzie, tak aby wszyscy, którzy szukają Boga, mogli Go odnaleźć.

W Maryi, Dziewicy milczenia i słuchania, św. Piotr z Morrone znalazł doskonały wzór posłuszeństwa woli Bożej, w życiu prostym i skromnym, nastawionym na poszukiwanie tego, co jest prawdziwie istotne, zdolnym do dziękowania zawsze Panu, widząc w każdej rzeczy dar Jego dobroci.

Również my, którzy żyjemy w epoce większych wygód i możliwości, wezwani jesteśmy, ażeby doceniać życie w powściągliwości, by zachować bardziej wolny umysł i serce oraz móc dzielić się dobrami z braćmi. Maryja Najświętsza, która swoją obecnością ożywiała pierwszą wspólnotę uczniów Jezusa, niechaj pomoże i dzisiejszemu Kościołowi w dawaniu dobrego świadectwa Ewangelii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.