O docenianie życia w powściągliwości apelował Benedykt XVI w krótkim rozważaniu poprzedzającym modlitwę Anioł Pański na zakończenie Mszy św. w Sulmonie w Abruzji.
Benedykt XVI wezwał także lokalny Kościół do naśladowania św. Celestyna V w łączeniu ewangelicznego radykalizmu i miłosierdzia, "tak aby wszyscy, którzy szukają Boga, mogli Go odnaleźć".
Publikujemy za KAI polski tekst papieskiego rozważania:
Drodzy bracia i siostry!
Na zakończenie tej uroczystej celebry, w godzinie tradycyjnego niedzielnego spotkania, zapraszam was do wspólnego odmówienia modlitwy Anioł Pański. Maryi Pannie, którą czcicie ze szczególnym nabożeństwem w sanktuarium Madonna della Libera, zawierzam tutejszy Kościół w Sulmonie-Valvie: biskupa, kapłanów oraz cały lud Boży. Oby zjednoczony i radosny mógł podążać drogą wiary, nadziei i miłości. Wierny dziedzictwu św. Piotra Celestyna niechaj potrafi zawsze łączyć ewangeliczny radykalizm i miłosierdzie, tak aby wszyscy, którzy szukają Boga, mogli Go odnaleźć.
W Maryi, Dziewicy milczenia i słuchania, św. Piotr z Morrone znalazł doskonały wzór posłuszeństwa woli Bożej, w życiu prostym i skromnym, nastawionym na poszukiwanie tego, co jest prawdziwie istotne, zdolnym do dziękowania zawsze Panu, widząc w każdej rzeczy dar Jego dobroci.
Również my, którzy żyjemy w epoce większych wygód i możliwości, wezwani jesteśmy, ażeby doceniać życie w powściągliwości, by zachować bardziej wolny umysł i serce oraz móc dzielić się dobrami z braćmi. Maryja Najświętsza, która swoją obecnością ożywiała pierwszą wspólnotę uczniów Jezusa, niechaj pomoże i dzisiejszemu Kościołowi w dawaniu dobrego świadectwa Ewangelii.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.