Bądźcie świadkami Zmartwychwstałego

Papież do młodych na Kubie.

„Bądźcie świadkami Jezusa zmartwychwstałego stając się misjonarzami tak, aby wielu innych mogło odkryć obecność i miłość naszego Pana” – czytamy w telegramie, jaki w imieniu Papieża skierował watykański Sekretarz Stanu. Został on przesłany arcybiskupowi Santiago de Cuba z okazji odbywających się na Kubie krajowch Dni Młodzieży.

Kard. Pietro Parolin przypomina w nim hasło spotkania: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” i podkreśla, że Papież zachęca wszystkich do naśladowania Maryi z pełnym oddaniem i do doświadczenia radości, jaka rodzi się ze spotkania z Jezusem Chrystusem. Świadectwo dawane Jezusowi wobec innych pozwoli im odkryć Jego wezwanie, wzrastać w przyjaźni z Nim i budować życie na fundamencie wierności i miłosierdzia.

Kardynał Sekretarz Stanu zapewnia także o modlitwie Franciszka za wszystkich młodych Kubańczyków i przekazuje jego błogosławieństwo, znak obfitych łask Bożych.

Tymczasem ostatnio władze kubańskie zabroniły różnym diecezjom obchodów tych dni w miejscach publicznych. Wyjątek stanowi Santiago de Cuba. Wcześniej sami biskupi z powodów ekonomicznych zrezygnowali z centralnych odbchodów tego wydarzenia ograniczając się do obchodów na poziomie diecezjalnym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.