Franciszek zwołał spotkanie watykańskich dyplomatów

Papież Franciszek zwołał spotkanie papieskich reprezentantów dyplomatycznych z całego świata – ogłosił dyrektor ad interim biura prasowego Stolicy Apostolskiej. Odbędzie się ono w dniach 13-15 czerwca.

Ojciec Święty chce podtrzymać tradycję organizowania takich spotkań w systemie trzyletnim – mówi Alessandro Gisotti. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w 2013, a drugie w 2016 r. Weźmie w nim udział 98 nuncjuszów apostolskich i 5 stałych obserwatorów. Ponadto zaproszono 46 emerytowanych nuncjuszów.

W programie wydarzenia poza bogatą częścią modlitewną przewidziano audiencję z papieskim przemówieniem, spotkania z szefami sekcji w Sekretariacie Stanu oraz szefami Dykasterii Kurii Rzymskiej i ambasadorami przy Stolicy Apostolskiej. Watykańscy dyplomaci mają rozmawiać m.in. na temat aktualnej sytuacji w Kościele, współpracy międzynarodowej oraz kwestii dialogu międzyreligijnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.