Głosić wiarę z jej wymaganiami

"Staję przed Tobą jak syn odwiedzający Matkę. Czynię to w łączności z wieloma braćmi i siostrami. Chcę przedstawić twojemu Niepokalanemu Sercu radości i nadzieje, ale także problemy i cierpienia każdego z tych Twoich synów i córek" - modlił się Benedykt XVI w Fatimie

To część modlitwy zawierzenia, którą wzniósł Benedykt XVI do Matki Bożej w Kaplicy Objawień sanktuarium w Fatimie 12 maja 2010. Papież uklęknął przed wizerunkiem Matki Bożej i ofiarował jej złotą różę.

Wieczorem pobłogosławił świece na tradycyjną procesję i odmówił różaniec. Wcześniej w homilii wygłoszonej w czasie nieszporów, w których uczestniczyli księża, członkowie stowarzyszeń religijnych i laikatu, w kościele Przenajświętszej Trójcy w Fatimie, Ojciec święty zaakcentował bieżącą potrzebę radykalnego świadectwa Dobrej Nowiny.

„To będzie przeciwdziałanie – powiedział – utrwalaniu stylu życia w miernocie, naznaczonego minimalizmem etycznym i płytką religijnością”. Wiele naszych sióstr i braci żyje tak, jakby nie było nic poza doczesnym życiem i bez troski o wieczne zbawienie. Mężczyźni i kobiety są wezwani do tego, by kochać i poznawać Boga. Misją Kościoła jest towarzyszenie im w tym wezwaniu. Wiemy, że Bóg jest panem Swoich darów i że nawrócenie jest łaską. Jesteśmy jednak odpowiedzialni za świadczenie o wierze, całej wierze, ze wszystkimi jej wymaganiami.

vatican We are responsible for proclaiming the faith with its demands

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg