Kard. Sepe: budować społeczeństwo otwarte

Arcybiskup Neapolu o nadziejach związanych z wizyta papieża w tym mieście.

Wizyta Papieża w naszym mieście będzie okazją do potwierdzenia jego pragnienia, aby zło zwyciężać dobrem, aby przyjmować, a nie odrzucać, przyjmować i nie wikłać się w działania i zachownia organizacji gangsterskich, które dążą do zniewolenia drugiego, aby im służył – to słowa arcybiskupa Neapolu odnoszące się przyjazdu Franciszka do stolicy włoskiej Kampanii. W ten sposób kard. Crescenzio Sepe przypomniał również pierwszą wizytę Franciszka w Neapolu, kiedy wzywał mieszkańców, aby nie pozwolili ukraść sobie nadziei i stanowczo reagowali na działania tamtejszych grup przestępczych, które wykorzystują i korumpują młodych, biednych i słabych.

Odnosząc się do planowanej na 21 czerwca wizyty Papieża związanej z udziałem w konferencji: „Teologia po Veritatis gaudium w kontekście śródziemnomorskim” włoski hierarcha zaznaczył, że będzie ona wkładem w tworzenie teologii dialogu.

"Jednym z celów tego spotkania jest podkreślenie potrzeby teologii, która, jak uczy Papież Franciszek, byłaby dialogiem z tymi wszystkim, którym leży na sercu ochrona naszego wspólnego domu, naszej planety, a w szczególności jej części śródziemnomorskiej - stwierdził kard. Sepe. - Innym bardzo ważnym aspektem będzie budowa społeczeństwa otwartego na przyjęcie drugiego, to znaczy z szacunkiem dla różnic, ze spojrzeniem na drugiego bez uprzedzeń, w taki sposób, aby religia mogła prowadzić do obalenia wszystkich tych murów, uprzedzeń, które niestety aż do tej pory przeszkadzają w prowadzeniu dialogu szczerego, uczciwego i pełnego szacunku do wszystkich innych".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama