Podczas wizyty apostolskiej w Panamie papież Franciszek będzie korzystał z papamobile, którym będzie specjalnie przygotowany model samochodu Ford Ranger XLT, wyprodukowany w Panamie. Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford - Jorge Batinovich - po raz pierwszy papieskie auto zostało w 100 proc. wykonane w Panamie i przez Panamczyków.
The latest Le Catho du jour!! https://t.co/nOq35BUm3S #jmj #panama2019
— Abbé Augustin Chartier (@abbechartier) 9 stycznia 2019
Papamobile, którego papież Franciszek będzie używał podczas swojej wizyty w Panamie z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży, to Ford Ranger XLT, wyprodukowany i wyposażony w Panamie. Posiada dwuosobową kabinę z automatyczną skrzynią biegów, ruchome schodki, obrotowy fotel o zasięgu 360 st., a także ułatwienia poprawiające komfort jazdy i komunikację Ojca Świętego z kierowcą.
Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford - Jorge Batinovich - możliwość przygotowania papieskiego auta, to zaszczyt dla jego rodzinnej firmy i możliwość zapisania się w historii kraju i Kościoła. Przy projektowaniu i wyposażaniu auta współpracowała grupa młodych ludzi: m.in. projektantów, inżynierów i techników.
"To było wyjątkowe doświadczenie i wielki zaszcyt. A fakt, że jesteśmy młodzi i, że robimy to dla ŚDM pokazuje, że młodzi ludzie sa zdolni do robienia wielkich rzeczy" - podsumowuje Ana Victoria Taboada, która kierowała pracami młodych specjalistów.
Papież Franciszek odwiedzi Panamę w dn. 23-28 stycznia br. z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży. Będzie to druga wizyta papieska w historii kraju, po pielgrzymce Jana Pawła II w 1983 r.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.