Ujawniono markę papamobile przygotowanego na ŚDM

Podczas wizyty apostolskiej w Panamie papież Franciszek będzie korzystał z papamobile, którym będzie specjalnie przygotowany model samochodu Ford Ranger XLT, wyprodukowany w Panamie. Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford - Jorge Batinovich - po raz pierwszy papieskie auto zostało w 100 proc. wykonane w Panamie i przez Panamczyków.

Papamobile, którego papież Franciszek będzie używał podczas swojej wizyty w Panamie z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży, to Ford Ranger XLT, wyprodukowany i wyposażony w Panamie. Posiada dwuosobową kabinę z automatyczną skrzynią biegów, ruchome schodki, obrotowy fotel o zasięgu 360 st., a także ułatwienia poprawiające komfort jazdy i komunikację Ojca Świętego z kierowcą.

Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford - Jorge Batinovich - możliwość przygotowania papieskiego auta, to zaszczyt dla jego rodzinnej firmy i możliwość zapisania się w historii kraju i Kościoła. Przy projektowaniu i wyposażaniu auta współpracowała grupa młodych ludzi: m.in. projektantów, inżynierów i techników.

"To było wyjątkowe doświadczenie i wielki zaszcyt. A fakt, że jesteśmy młodzi i, że robimy to dla ŚDM pokazuje, że młodzi ludzie sa zdolni do robienia wielkich rzeczy" - podsumowuje Ana Victoria Taboada, która kierowała pracami młodych specjalistów.

Papież Franciszek odwiedzi Panamę w dn. 23-28 stycznia br. z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży. Będzie to druga wizyta papieska w historii kraju, po pielgrzymce Jana Pawła II w 1983 r.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPAMOBILE

Reklama

Reklama