Papież: przesłanie do egipskich Koptów

Koptowie obchodzą Boże Narodzenie i cieszą się nową katedrą.

Pozdrawiam cały prawosławny Kościół koptyjski, który tak wiele razy dawał świadectwo wierze oraz miłości, także w momentach bardzo trudnych. Wasz Kościół jest bogaty w męczenników, którzy umacniają jego wiarę – powiedział Papież w wideoprzesłaniu z okazji obchodzonego przez tę wspólnotę Bożego Narodzenia oraz konsekracji nowej katedry Narodzenia Jezusa w administracyjnej stolicy Egiptu.

Pozdrawiając patriarchę Tawadrosa II oraz prezydenta Egiptu Abdela Fattaha al-Sisi Papież życzył, by nowa katedra była zawsze miejscem kultu samego Boga oraz miejscem, gdzie na ludzi spływa Boże błogosławieństwo i pokój.

Katedra Narodzenia Pańskiego powstała w nowej stolicy administracyjnej Egiptu, miejscu oddalonym o 45 km na wschód od Kairu. Jest to największy kościół na Bliskim Wschodzie, zbudowany na 7.500 m. kw., mogący pomieścić ponad 8 tys. wiernych. Jego architektura przypomina arkę Noego i jest obrazem Kościoła, który jest barką zbawienia płynącą wśród problemów tego świata, aby osiągnąć metę w niebie.

Obecność prezydenta Abdela Fattaha al-Sisi na uroczystościach jest wyrazem jego bliskich więzi z największą wspólnotą chrześcijańską w tamtym regionie świata. Dodajmy, że al-Sisi jest pierwszym prezydentem Egiptu, który oficjalnie uczestniczy w koptyjskich uroczystościach liturgicznych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.