Lizbona: Papież do młodzieży

Portugalska młodzież zgromadziła się wieczorem pod nuncjaturą apostolską w Lizbonie. 7 tys. młodych ludzi uczestniczących w odprawianej przez papieża Mszy św. na Terreiro do Paço po zakończeniu liturgii przeszło w zorganizowanej grupie pod papieskie okna, by modlić się i śpiewać pieśni.

Po pewnym czasie w oknie pokazał się Benedykt XVI i pozdrowił zebranych. Oto polski przekład papieskiego przemówienia:

Drodzy przyjaciele,

Podziwiałem dynamizm i liczny udział młodzieży w popołudniowej Eucharystii na Terreiro do Paço, dowodzący ich wiary i woli budowania przyszłości na Ewangelii Jezusa Chrystusa. Dziękuję za radosne świadectwo, jakie dajecie o Chrystusie, wiecznie młodym, i za serdeczność okazaną tym wieczornym spotkaniem Jego ubogiemu wikariuszowi na Ziemi. Przyszliście życzyć mi dobrej nocy i z całego serca wam za to dziękuję. Ale teraz powinniście pozwolić mi pójść spać, inaczej noc nie będzie dobra. I czeka nas jutrzejszy dzień.

Odczuwam wielką radość mogąc przyłączyć się do rzeszy pielgrzymów zdążających do Fatimy z okazji dziesiątej rocznicy beatyfikacji Franciszka i Hiacynty Marto. Z pomocą Matki Bożej nauczyli się oni światło Boga w największej głębi swoich serc i adorować Go w swoim życiu. Niech Dziewica Maryja pozyska dla was tę samą łaskę i was strzeże! Stale liczę na was i wasze modlitwy, aby ta wizyta w Portugalii przyniosła obfite owoce. A teraz z wielkim uczuciem udzielam wam mojego błogosławieństwa w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Dobranoc! Do jutra!

Bardzo dziękuję!

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg