Milion kilometrów przeciwko nienawiści

Kard. Luis Antonio Tagle, przewodniczący Caritas Internationalis wzywa, aby w ten symboliczny sposób przyczyniać się do burzenia murów nienawiści i strachu.

Marsz długości miliona kilometrów w towarzystwie migrantów i uchodźców, jako wyraz solidarności oraz znak nadziei dla wielu milionów ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia własnych domów to nowa inicjatywa podjęta przez Caritas Internationalis w ramach programu: „Dzielmy z innymi podróż” (Share the Journey).

Kard. Luis Antonio Tagle, przewodniczący Caritas Internationalis wzywa, aby w ten symboliczny sposób przyczyniać się do burzenia murów nienawiści i strachu, które dzielą oraz budzić nadzieję w sercach ludzi poszukujących godnego miejsca na ziemi. To sposób na budowanie bliższych relacji i rozwijanie „kultury spotkania”. Nadzieja jest bodźcem, aby móc dzielić wędrówkę. Filipiński hierarcha wraz z grupą biskupów i osób z różnych części świata w ramach tej akcji przeszli dziś rano z rzymskiej dzielnicy Trastevere na Plac św. Piotra.

Kampania pod hasłem: „Dzielić z innymi podróż” trwa dwa lata. Inicjatywę zainicjował Papież Franciszek ponad rok temu, 27 września 2017 roku. Odbywa się w 160 krajach połączonych siecią Caritas, przy wsparciu instytucji ekumenicznych oraz ONZ.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama