Jesteśmy wolni, gdy Bóg jest Panem

Franciszek podkreślił, że w Jezusie Chrystusie objawia się oblicze prawdziwego Boga, chwała miłości, a nie błyskotliwa ułuda.

- Wolność człowieka rodzi się wówczas, gdy pozwalamy, aby prawdziwy Bóg był jedynym Panem - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ze względu na panujące upały odbyła się ona w auli Pawła VI. Ojciec Święty kontynuował cykl katechez o Dekalogu, pogłębiając problem bałwochwalstwa. 

„Kiedy przyjmujemy Boga Jezusa Chrystusa, który będąc bogaty dla nas stał się ubogim odkrywamy, że uznanie swojej słabości nie jest niedolą ludzkiego życia, ale warunkiem, by otworzyć się na Tego, który naprawdę jest mocny.” 

Na koniec Franciszek podkreślił, że w Jezusie Chrystusie objawia się oblicze prawdziwego Boga, chwała miłości, a nie błyskotliwa ułuda.

Po wygłoszeniu katechezy papież kieruje do zgromadzonych słowa w różnych językach. Do Polaków powiedział:

- Zawsze, a szczególnie wtedy, gdy pojawiają się trudności i brak perspektyw, pamiętajcie, że w Chrystusie nasza kruchość nie jest już przekleństwem, lecz miejscem spotkania z Ojcem i źródłem nowej mocy z wysoka – powiedział papież Franciszek, pozdrawiając pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. 

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m. in. pielgrzymi św. Marii Magdaleny z Radlina (arch. katowicka), a także uczestnicy wyjazdów zorganizowanych przez Biuro podróży „Itaka” z Opola oraz ALMATUR z Częstochowy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama