Odpust z okazji Światowego Spotkania Rodzin

Informuje o nim dekret Penitencjarii Apostolskiej.

Ojciec Święty udzielił odpustu z okazji Światowego Spotkania Rodzin, jakie odbędzie się w Dublinie w Irlandii od 21 do 26 sierpnia. Informuje o tym dekret Penitencjarii Apostolskiej

Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) mogą otrzymać osoby, które nie będąc przywiązane do żadnego grzechu, będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Odpust ten pod tymi samymi warunkami mogą otrzymać także ci, którzy nie będą obecni w Dublinie, ale w rodzinie odmówią „Ojcze nasz” lub „Wierzę w Boga”, bądź też inną pobożną modlitwę, łącząc się z uczestnikami tego wydarzenia. Natomiast odpust częściowy otrzymają wierni, którzy ze skruszonym sercem w tym czasie pomodlą się w intencji rodzin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.