Abp Auza w ONZ: jesteśmy zawiedzeni porażką

Starania o zapewnienie migrantom godziwych warunków życia nie przyniosły należytych rezultatów, jesteśmy tym rozczarowani - powiedział abp Bernardito Auza na zakończenie obrad Komisji ds. Ludności i Rozwoju przy ONZ.

Stolica Apostolska opowiadała się zawsze za zapewnieniem fundamentalnych praw człowieka dla każdego, ubolewamy, że Komisji nie udało się tego dokonać – mówił hierarcha.

Stały obserwator przy ONZ zwrócił uwagę, że porażka ta wynika z uporczywego lekceważenia zastrzeżeń, jasno wyrażonych przez poszczególne delegacje. Abp Auza odniósł się szczególnie do nadmiernego koncentrowania się na kwestiach tzw. praw reprodukcyjnych oraz zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Ich niejasne sformułowania otwierają furtkę np. do legalizacji i finansowania aborcji ponad prawem narodowym. Oenzetowska komisja próbując przeforsować te kwestie, bez zaakceptowania autonomii państw w ich realizacji, pogwałca ich suwerenność – podkreślił watykański dyplomata.

Abp Auza wezwał komisję do podtrzymania i przestrzegania przepisów, które mówią o wprowadzaniu postanowień z pełnym poszanowaniem wartości religijnych, etycznych i kulturowych.

Watykański dyplomata przy ONZ zabrał głos na 51. spotkaniu Komisji ds. Ludności i Rozwoju w sprawie zrównoważonego rozwoju miast, mobilności i migracji.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama