Watykański debiut na Międzynarodowym Biennale Architektury

To rodzaj pielgrzymki, którą może odbyć każdy, kto pragnie odkryć piękno, ciszę, sens przebywania zarówno wśród ludzi, jak i w samotności lasu – tak opisuje projekt przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej projektu kard. Gianfranco Ravasi skupił się na wyjaśnieniu sensu wystawy zaprojektowanej przez architektów pochodzących z 5 kontynentów.

Watykański pawilon o nazwie Vatican Chapels będzie sekwencją 10 kaplic umieszczonych w lesie znajdującym się na jednej z wysp Laguny Weneckiej. Ambona i ołtarz stanowią dwa podstawowe elementy, które mają nawiązywać do Słowa Bożego i Uczty eucharystycznej jednoczącej wspólnotę wiernych. Inspiracją projektu jest kaplica z 1920 r., znajdująca się na tzw. leśnym cmentarzu w Sztokholmie. W kulcie chrześcijańskim to właśnie kaplice są prawdziwymi świątyniami, choć dużo mniejszymi od katedr, bazylik i kościołów – podkreśla kard. Ravasi. Wystawę będzie można oglądać od 26 maja na weneckiej wyspie św. Jerzego.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.