Abp Jurkovič do ONZ: Priorytetem ochrona dzieci

Dobro dzieci powinno być podstawową i bezwarunkową zasadą postępowania we wszystkich okolicznościach humanitarnych – mówił abp Ivan Jurkovič, który po raz drugi zabrał głos podczas 37. sesji Rady Praw Człowieka.

Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie przypomniał słowa Papieża Franciszka, że „Lud, który nie troszczy się o osoby starsze i dzieci oraz młodzież, nie ma przyszłości, ponieważ niszczy pamięć i obietnicę”. (Franciszek, Solidarność między pokoleniami. Przesłanie z okazji 47. Tygodnia Społecznego Katolików Włoskich, L’ORpol 2013, nr 11, s. 33.)

Watykański dyplomata zwrócił uwagę, że na całym świecie dzieci padają ofiarą nadużyć, przemytu, handlu niewolnikami i ludzkimi organami, a także są rekrutowane jako żołnierze. Wszystkie te doświadczenia w okresie dojrzewania blokują ich rozwój i powodują ryzyko, że bez odpowiedniej pomocy, najmłodsi mogą stać się „straconym pokoleniem”. Abp Jurkovič wezwał więc wszystkie organizacje do uznania za priorytet zapewnienie bezpieczeństwa i opieki wszystkim dzieciom.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama