Papież w listopadzie w Hiszpanii

Benedykt XVI w listopadzie odwiedzi Barcelonę i Santiago de Compostela

Informacja o tej wizycie została podana 3 marca przez tamtejszy episkopat. Papież przybędzie do grobu apostoła Jakuba 6 listopada „jako pielgrzym wiary” w ramach Jubileuszowego Roku Kompostelańskiego. Obchodzony jest on wówczas, kiedy święto apostoła (25.07) przypada w niedzielę.

Ordynariusz Santiago, abp Julian Barrio, podkreślił, że Papież zawsze wyrażał chęć udania się do tego miasta ze względu na znaczenie szlaku św. Jakuba dla Europy. Metropolita przypomniał też wizytę Jana Pawła II w 1982 r. i jego słynny apel Papieża, aby Europa odkryła swoje chrześcijańskie korzenie.

Z kolei w niedzielę 7 listopada Benedykt XVI uda się do Barcelony, aby dokonać konsekracji słynnej świątyni Sagrada Familia, której autorem jest Antonio Gaudí. Wiadomość ma z jednej strony „wymiar światowy” jak każda wizyta Papieża, z drugiej budowana od ponad wieku Sagrada Familia jest „religijnym pomnikiem” i należy do „dziedzictwa ludzkości” – podkreślił kard. Lluís Sistach. Świątynia „znana jest na całym świecie i odwiedzają ją „miliony ludzi z pięciu kontynentów”. Ze względu na swoje znaczenie artystyczne jest to „najważniejszy kościół”, jaki buduje się obecnie na świecie – powiedział kard. Sistach. Każdego roku odwiedza świątynię ponad 2, 5 mln osób.

Będzie to już druga podróż Benedykta XVI do Hiszpanii. W 2006 r. wziął on udział w V Światowym Spotkaniu Rodzin w Walencji. Natomiast za rok przybędzie do Madrytu na Światowe Dni Młodzieży.

Pierwsze komentarze podkreślają, że najbliższa podróż będzie krótka, ale bardzo intensywna i o dużym znaczeniu w kontekście polityki „wojującego laicyzmu” obecnego rządu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.