Jest cud, który umożliwi kanonizację bł. Pawła VI

Poinformowała o tym diecezja w Brescii, w której w 1897 roku przyszedł na świat Giovanni Battista Montini.

Ciężarna mieszkanka tamtych stron, mimo pęknięcia w pewnym momencie łożyska, donosiła ciążę i urodziła zdrowe dziecko. Za radą swej przyjaciółki przyszła matka modliła się o szczęśliwe przyjście na świat dziecka w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Brescii, związanym z kultem błogosławionego papieża. W 2014 urodziła się dziewczynka, której nadano imię Amanda.

Za cud za wstawiennictwem Pawła VI uznała to wydarzenie konsulta lekarska i komisja teologów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W tym momencie od obecnego papieża zależy data kanonizacji Pawła VI, beatyfikowanego przez Franciszka 19 października 2014 roku, na zakończenie Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Przypuszcza się, że mogłaby ona odbyć się w październiku przyszłego roku.

«« | « | 1 | » | »»
 • gość
  21.12.2017 20:48
  To niemożliwe.
 • Jaś
  22.12.2017 10:03
  Bardzo proszę kogoś z osób znających temat, aby podał przykład cudu potrzebnego do beatyfikacji lu kanonizacji, niezwiązanego z medycyną. Czy w ogóle był taki przypadek?
 • sp
  22.12.2017 12:44
  Bardzo się cieszę na kononizację Pawła VI. To wspaniały Papież, który wiele przecierpiał dla Prawdy.
 • Gość
  22.12.2017 15:05
  Jak się pomodlę przed operacją przeszczepu serca - ratującą mi życie - w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku gdzie są relikwie bł. Popiełuszki to będzie cud udowadniający świętość Popiełuszki czy po prostu lekarze zrobili swoją robotę dobrze? A jak pomodlę się przed operacją i w kościele w Białymstoku oraz kilka godzin później w jakimś innym kościele z relikwiami innego błogosławionego to kto będzie uznany za wstawiennika???
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.