List Franciszka do kolumbijskiego żołnierza

Żołnierz podarował papieżowi swoją żołnierską czapkę w zamian za otrzymaną piuskę.

Papież napisał list do żołnierza, który we wrześniu, podczas jego podróży apostolskiej do Kolumbii, podarował mu swoją żołnierską czapkę.

Młodego wojskowego, zranionego miną piechotną, Franciszek pobłogosławił przed odlotem z Bogoty do Villavicencio i podarował mu swoją piuskę, za co ten odwdzięczył się ofiarowaniem własnego nakrycia głowy. Dziękując mu za ten spontaniczny gest, Ojciec Święty zapewnia o modlitwie za niego, za Kolumbię i za wszystkich jego kolegów, którzy odnieśli rany służąc swemu narodowi.

«« | « | 1 | » | »»
 • Michał Obrębski
  10.11.2017 22:49
  Ładnie, ładnie, drogi Ojcze Święty!
  A do tych dwóch kardynałów, którzy nie zozumieją Twoich przemyśleń z Amoris Laetitia - napiszesz kiedy?
  Było ich czterech, zostało jeszcze dwóch, a odpowiedź na takie oficjalne zapytania to Twój psi, pasterski obowiązek, drogi Ojcze Święty.
  Cóż, wypadałoby się pospieszyć i pisać do właściwych adresatów.
  Szczęść Ojcu Boże.
  Michał Obrębski
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.